سفارش تبلیغ
صبا ویژن

یار رهبر

 

من به مناسبت شهادت این بزرگوار به این هم اشاره بکنم که این مناجات‌هاى امیرالمؤمنین که گدازنده است، شکوه‌هاى امیرالمؤمنین هم گدازنده است، درد دل‌هاى امیرالمؤمنین هم حقیقتاً گدازنده است. آن‌جائى که از فقدان یاران خود سخن می‌گوید، یاد شهیدانى که با او بودند در میدان‌هاى جنگ، در زمان پیغمبر، در آن جهادهاى عظیم؛ آن کسانى که در دوره خلافت خودِ آن بزرگوار در جنگ صفین، در جنگ جمل بودند و حضور داشتند، مجاهدت کردند و به شهادت رسیدند... امیرالمؤمنین اشک ریخت در فراق یاران و دوستانش و البته در فراق رسول معظّمِ خداى متعال که غالباً به یاد آن بزرگوار و در فراق آن بزرگوار بود و ایشان را یاد می‌کرد. و این جزو شکوه‌هاى امیرالمؤمنین است. و این شکوه‌ها و این مناجات‌ها و این سوز و گدازها ... با ضربت خوردن امیرالمؤمنین به پایان رسید. این مسجد کوفه که در و دیوار مسجد کوفه و مردمى که در آن‌جا جمع می‌شدند، بارها از امیرالمؤمنین این مناجات‌ها و این دعاها و این راز و نیازها را با خداى متعال شنیده بودند، اشک‌هاى آن بزرگوار را دیده بودند، آن عبادت مخلصانه و آن بیانات عارفانه و گاهى شکوه‌هاى آن بزرگوار و رنج‌هاى او را دیده بودند و شنیده بودند، ناگهان در شبِ نوزدهم ماه رمضان، در مسجد کوفه دیدند صداى آن بزرگوار بلند شد که: «فزت و ربّ الکعبه». دست جنایت در تاریکى شب امیرالمؤمنین را هدف قرار داد. کسى روز، جرأت نمی‌کرد در مقابل على ظاهر شود، بخواهد با او نبرد کند. کى‌ بود که بتواند به امیرالمؤمنین در روز روشن سوء قصد کند؛ در شب، آن‌هم در حال نماز، امیرالمؤمنین در محراب عبادت. مردم صداى هاتف را شنیدند که خبر از حادثه عظیم درباره امیرالمؤمنین می‌داد؛ رفتند طرف مسجد، با پیکر خون‌آلودِ امیرالمؤمنین مواجه شدند. صلّى اللَّه علیک یا امیرالمؤمنین!

مقام معظم رهبری خطبه‌‌هاى نماز جمعه‌ تهران؛‌ 30/06/87


پی نوشت : شهادت حضرت علی بر همه مسلمانان و شیعیان جهان تسلیت باد

باز هم میگویم خواهشا من را در این شبهای عزیز دعاکنید


[ دوشنبه 90/5/31 ] [ 9:0 صبح ] [ رها ]

  

 شب قدرفرصتی برای مغفرت و عذر خواهی است. از خدای متعال عذر خواهی کنید. حال که خدای متعال به من و شمامیدان داده است که به سوی او برگردیم طلب مغفرت کنیم و از او معذرت بخواهیم. این کار را بکنیم و الا روزی خواهد آمد که خدای متعال به مجرمین بفرماید((لا یؤذن لهم فیعتذرون)) خدای نکرده در قیامت  به ما اجازه عذر خواهی نخواهد داد. به مجرمین اجازه نمیدهند که زبان به عذر خواهی باز کنند آنجا جای عذر خواهی نیست. این جا که میدان هست، این جا که اجازه هست، این جا که عذر خواهی برای شما درجه می آفریند، گناهان را میشوید و شما را پاک و نورانی می کند، از خدای متعال عذر خواهی کنید، این جا که فرصت هست، خدا را متوجه به خودتان و لطف خدا و نگاه محبت الهی را متوجه و شامل حال خودتان کنید. (( فاذکرونی اذکرکم)) مرا به یاد آورید تا من شما را به یاد آورم.

در همان لحظه که شما دلتان را متوجه خدای متعال و خدا را در دل خودتان حاضر میکنید و به یاد خدا می افتید، خدای متعال در همان لحظه،چشم لطف و مهر و عطوفتش متوجه شماست، دست لطف و بذل و بخشش او به سوی شما دراز است. خدا را به یاد خودتان بیاندازید  و الا روزی خواهد رسید که خطاب الهی به سمت گناهکاران می آید که ((انُا نسیانکم)) ما شمارا فراموش کردیم ما شمارا به دست فراموشی سپرده ایم، بروید! عرصه قیامت این گونه است

مقام معظم رهبری خطبه‌های نماز جمعه تهران؛ 26/10/76 

 


   پی نوشت: در لیالی پر برکت قدر به یاد شما هستم شما هم ما را فراموش نسازید


[ پنج شنبه 90/5/27 ] [ 9:0 عصر ] [ رها ]

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مبارک باد

مارا دردعاهایی خود فراموش نسازید

 


[ چهارشنبه 90/5/12 ] [ 4:0 عصر ] [ رها ]
درباره وبلاگ
موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب
بازدید امروز: 9
بازدید دیروز: 9
کل بازدیدها: 19322